پروفایل اینستاگرام جذاب

 

پروفایل اینستاگرام جذاب

چگونه یک پروفایل اینستاگرامی جذاب بسازیم؟

بدون شک یکی از مهم ترین عوامل موثر در جذب فالوور و مشتریان احتمالی وجود یک پروفایل جذاب است. پروفایل اینستاگرامی شما متشکل از نام کاربری (user name) که در بالای صفحه شما نمایش داده می‌شود، نام کامل که در زیر تصویر پروفایل شما نمایش داده می‌شود، اطلاعات شخصی (bio) و وبسایت شماست.

نام کاربری پروفایل اینستاگرامی

نام کاربری: مردم صفحه ی اینستاگرام شما را به این نام صدا می‌کنند.

نام کاربری شما شبیه به دامنه وبسایت است. مردم صفحه شما را با آن می‌شناسند، در نتیجه نام کاربری شما باید جذاب و همچنین قابل شناسایی باشد تا در قسمت سرچ به راحتی پیج شما را در لیست نتایج جست و جو نشان دهد. مردم باید نام کاربری شما را بخوانند و بلافاصله به چیستی صفحه و برند شما پی ببرند. در این جا چند نکته مهم وجود دارد که شما هنگام انتخاب نام کاربری پیج اینستاگرامتان باید به آنها توجه کنید:

۱٫ تلفـظ:

گفتن نام کاربری شما باید راحت باشد. هیچ بخشی از اسم شما هرگز نباید گیج کننده به نظر برسد.

۲٫ منحصر به فرد:

شما نمی‌توانید از نام کاربری ای استفاده کنید که قبلا به شخص دیگری اختصاص پیدا کرده است. در ضمن نام کاربری شما باید با کسب و کارها و برند هایی که از قبل وجود داشته اند تفاوت داشته باشد زیرا در آینده که پیج شما شروع به رشد کرد، قوانین مربوط به کپی رایت گریبان شما را خواهد گرفت.

۳٫ نقطه‌ها و زیرخط‌‌ها (underline):

شاید مجبور شوید از این علائم برای خلق نام کاربری خاص استفاده کنید اما تا جای ممکن از به کار بردن آنها اجتناب کنید، اما اگر مجبور بودید استفاده از آنها را محدود کنید و هیچوقت دو یا چند نقطه یا زیر خط را کنار هم قرار ندهید زیرا با این کار پیدا کردن صفحه شما با سرچ سخت تر می‌شود.

۴٫ بلندا:

نام کاربری شما نباید طولانی باشد، این برای نام کامل شما هم صدق می‌کند. هر چه نام کاربری شما طولانی تر باشد پیدا کردن صفحه شما با سرچ سخت تر می‌شود.

۵٫ جنسیت/نژاد/مذهب:

اینها را وارد نام کاربری تان نکنید و به چیزی که فالوئرهایتان می‌خواهند ببینند احترام بگذارید؛ مگر اینکه جایگاه خاصی داشته باشید و بخواهید تعداد احتمالی مخاطبان را حتی قبل از شروع محدود کنید.

۶٫ اسامی پرطرفدار:

از اسامی پرطرفداری مانند کارآفرین، موفیقت، میلیاردر و… در نام کاربری اینستاگرامتان استفاده نکنید زیرا حساب های اینستاگرامی زیادی وجود دارند که کنترل این جایگاه ها را به دست گرفته اند و شما کار سختی برای رقابت با آنها دارید.

۷٫ مرتبط بودن:

نام کاربری شما باید با موضوع برند شما مرتبط باشد تا دیگران با دیدن آن به چیستی برند شما پی ببرند.

۸٫ شبیه به وبسایت تان:

نام کاربری شما باید با دامنه وبسایت شما هماهنگ باشد، اگر هنوز وبسایتی ندارید ما این کار را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام می‌دهیم.

عکس پروفایل اینستاگرامی

عکس پروفایل اینستاگرامی شما: تصویر کوچک، تاثیر بزرگ

اولین چیزی که افراد با بازدید از پیج شما با آن مواجه خواهند شد محتواهای شما نیست، لوگو یا تصویر پروفایل شماست.شما فقط و فقط یک شانس برای تاثیرگذاری روی بازدید کنندگان از صفحه اینستاگرامتان با لوگوی تان دارید. تصویر پروفایل شما در نیوزفید اینستاگرام خیلی کوچک در کنار نام کاربری شما نمایش داده میشود و تا کاربری وارد پروفایل شما نشود نمی‌تواند تصویر بزرگ شده آن را ببیند، در نتیجه تصویر پروفایل شما باید آنقدر جذاب باشد که نظر بینندگان را در کسری از ثانیه جلب کند. وقتی شروع به ساختن مخاطبان و تعامل با فالوئرهایتان کردید، لوگوی شما بخش جدا نشدنی ای از هویت برندتان خواهد بود. در ضمن وقتی با فالوور هایتان تعامل برقرار میکنید لوگوی شما به عنوان بخشی از یک نوتیفیکیشن روی حساب کاربر اینستاگرام ظاهر خواهد شد. اینجا دو مرحله برای خلق لوگوی تاثیر گذار برای صفحه اینستاگرامتان وجود دارد:

۱٫ برجسته باشید:

لوگوی شما باید به چشم بیاید! لوگوی شما در گوشه بالای سمت چپ هر پستی که می‌گذارید ظاهر خواهد شد. یکی از راه های انجام این کار استفاده از زمینه‌ی سفید یا تیره است و بعد لوگو را با استفاده از رنگ مخالف نشان دهید. اگر می‌خواهید اسم برندتان شناخته شود، لوگو باید توجه بقیه را جلب کند، مردم باید به لوگوی شما نگاه کنند و شما و و برندتان را در لحظه بشناسند، درست مانند شرکت اپل!

۲٫ ساده باشید:

شکل نهایی پیچیدگی، سادگیست. تکامل وقتی نیست که چیز دیگری را نتوانیم اضافه کنیم، بلکه زمانی است که نتوانیم چیز دیگری از ان بگیریم. کاربران اینستاگرام نمی‌توانند جزئیات ظریف و کوچک را روی صفحه موبایلشان ببینند و اگر لوگوی شما پیچیده باشد به سختی می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند.
لوگویی را انتخاب کنید که نشان دهنده کسب و کارتان باشد و در عین حال سادگی را هم فراموش نکنید. اگر صفحه شما شخصی است عکسی را انتخاب کنید که نشان دهنده خود واقعیتان باشد.

بیوگرافی پروفایل اینستاگرامی شما

بیوی پروفایل شما: هر آنچه فالوورهایتان باید درباره شما بدانند

افراد بعد از دیدن نام کاربری و تصویر پروفایل شما، نگاهی به بیوی شما خواهند انداخت. بیو متنی است که در صفحه اینستاگرام شما درست زیر لوگو قرار می‌گیرد. متن های طولنی برای بیو مناسب نیستند و بیشتر مشتریان را می‌پرانند تا اینکه جذب کنند. بیوی شما حداقل باید ویژگی های زیر را دارا باشد:

۱٫ نکات مهم:

نکات مهم باید در بیوی شما دیده شوند و طول آن ها از یک خط بیشتر نباشد.

۲٫ کوتاه و مفید:

سادگی را در بیوی خود هم حفظ کنید. بیوی شما باید شفاف و دارای محتوایی جذاب اما ساده باشد تا به سرعت کاربران را جذب کند. درست زیر عکس پروفایل، نام کامل شما قرار می‌گیرد که خیلی ساده می‌توانید نام کاربری خود را آنجا هم بنویسید. در خط دوم می‌توانید یک پیام بازاریابی پرکاربرد یا شعار برندتان را بنویسید؛ پس از آن اولین خط باید در مورد چرایی برند شما باشد، این مورد خیلی مهم است زیرا باید به کاربران بفهماند برند شما چرا خلق شده است و چه چیزی را به آنها ارائه می‌دهد؛ در اخر هم می‌توانید اطلاعات تماس و آدرس خود را وارد کنید و همچنین از نشانک های انگشت برای اشاره به لینک وبسایتتان استفاده کنید.

۳٫ چهار خط؛ حداکثر تعداد خطوط:

تا جای ممکن سعی کنید بیوی شما چهار خط یا کمتر باشد مگر اینکه مجبور باشید ازین مقدار بیشتر بنویسید.
چیزی که مهم است سادگی و در عین حال جذابیت و گیرایی بالا است. دقت کنید شما وقت زیادی برای جذب فالوور ندارید و با توجه به جنبه بصری اینستاگرام پروفایل شما نقش مهمی در پیشرفت شما خواهد داشت.

برای مدیریت صفحه اینستاگرام خود با ما تماس بگیرید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.